GMB
מ. פינק בע"מ
607968
התקשרו עכשיו
03-6320033

בדיקת מטפים שנתית

נושא הבטיחות בכלל, ובטיחות האש בפרט, הוא נושא חשוב מאין כמותו, ויכול להציל חיים. יש הרבה מאוד אלמנטים שיכולים להגן על מבנים מפני שריפה, ובראשם המטפים. המטפים יכולים לכבות שריפות קטנות ואף לעכב בעירה, עד אשר יגיע צוות כיבוי האש. המטפים מלאים בחומר שחונק את החמצן ומאפשר את כיבוי האש. יש שני סוגים עיקריים של מטפים, האחד – מטפה שמור בלחץ, בו החומר הדחוס דוחף את החומר החוצה, ומטפה מחסנית, אשר אותו צריך לנקב לפני השימוש. מטפים השמורים בלחץ הם הנפוצים ביותר בישראל והם גם פרקטיים יותר לשימוש תחת לחץ.

מטף שמיש ופעיל בזמן אמת

כדי לוודא את תקינות המטפים ואמצעי האש באופן כללי, יש לבצע בדיקת מטפים שנתית על ידי מומחים. בדיקת מטפים שנתית צריכה להתבצע על פי תקן 129 הישראלי, ועסק שלא מבצע בדיקה שכזו, חשוף לסנקציות, עונשים וקנסות. בדיקת מטפים שנתית כוללת מספר רחב של אלמנטים שבאים לבדוק האם המטפים במקום שמישים ויכולים לבוא לידי עזר בזמן אמת. יש הרבה מקומות שלא החליפו מטפים במשך הרבה שנים, ויש צורך לראות שהם לא מהווים אביזר לנוי, אלא גלויים, זמינים, ויכולים להיות מופעלים ברע האמת. באופן כללי, הבדיקה כוללת מספר פעולות שבודקות את כמות החומר שיש בתוך המטפה, בדיקת לחצים (אחת ל-6 שנים) וכן טיפול שוטף למטרות תחזוקה.

בדיקת מטפים שנתית

תחזוקת מטפים

אם נכנסים לעובי הקורה בנושא הבדיקה, מגלים כי הבדיקות המעמיקות כוללות גם בדיקת עמדת מימיות, גלגלונים, זרנוקים ומזנקים, וגם ברזי שריפה. על פי הנוהל, בכל מבנה בישראל חייב להיות מטפה אחד לפחות נגיש, במקום בולט. יש אנשים שמכניסים את המטפים למקומות מסתור או לסוג של חדרים בהם מוחזק כל הציוד הרלוונטי לכיבוי אש. עם זאת, לא כולם מקפידים לבצע בדיקת מטפים שנתית וזאת עקב הסיכוי הנמוך (יחסית) לשריפה, או חוסר ידע שמונע מהם להזמין טיפול או לתפעל את הנושא בצורה אקטיבית. עם זאת, כאשר מבצעים את הבדיקה, מקבלים גם אישור חתום, וגם את הידיעה שיש פתרון לעת צרה.

התקנים המחמירים ביותר

חברות המבצעות בדיקת מטפים שנתית נותנות לא רק שירות בדיקה, אלא גם שירות התקנה ושירותים נוספים המסייעים להכין את המבנה שלכם למקרה של שריפה. החברות המתקדמות עובדות גם לפי תקן ISO 9000 שהוא למעשה סדרת תקנים, המוגדרים על ידי ארגון התקינה הבינלאומי בנושאים שונים. מדובר בתקנים מחמירים מאוד, שמציעים תנאי מינימום נוקשים למגוון רחב של טכנולוגיות, לרבות טכנולוגיות כיבוי האש הרלוונטיות. התקנים כוללים מונחים ועקרונות, דרישות למערכת ניהול איכות וקווים מנחים לשיפור. רק כך אפשר לשדרג ולשפר את מערכות כיבוי האש שלכם ולוודא שהן עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ויסייעו לכם אם וכאשר תפרוץ שריפה במבנה שלכם, או במקום אחר הסמוך אליכם.

 
מעוניינים לבצע בדיקת מטפים שנתית וליהנות מפתרונות איכותיים ובטיחותיים? מחפשים כתובת אמינה לפנות אליה בנושא? מ.פינק בע"מ היא המקום הנכון לפנות אליו.החברה מציעה ציוד ומערכות כיבוי אש תוך הקפדה על עמידה בכל התקנים הנדרשים.

שאלות ותשובות:

למטפים תפקיד מכריע בבטיחות האש על ידי כיבוי שריפות קטנות ועיכוב הבעירה עד להגעת עזרה מקצועית. הם מכילים חומרים החונקים להבות על ידי דלדול חמצן, ומסייעים בשליטה יעילה על שריפות.

שני הסוגים העיקריים של מטפים הם מטפים בלחץ, שבהם חומר דחוס מניע את חומר הכיבוי, ומטפי מחסניות, אותם יש לנקב לפני השימוש. מטפים בלחץ נפוצים ומעשיים יותר לשימוש מיידי.

בדיקת מטפים שנתית חיונית כדי להבטיח את תקינותם ותפקודם של המטפים. זה מחייב בתקן הישראלי 129. אי עמידה בבדיקה עלולה להוביל לסנקציות, עונשים וקנסות לעסקים.

בדיקת מטף שנתית כוללת מספר אלמנטים לאימות השימושיות והתפקוד בזמן אמת של המטפים. אלמנטים אלו כוללים בדיקת כמות חומר הכיבוי, בדיקות לחץ (כל 6 שנים) ותחזוקה שוטפת.

הבדיקה המעמיקה כוללת בדיקת רכיבים כגון מפלס מים, רולים, צינורות, ספרינקלרים וברזי כיבוי. המטרה היא להבטיח שכל ציוד הכיבוי פעיל ומוכן לשימוש בעת הצורך.

חברות אלו מספקות שירותי פיקוח והתקנה, ומסייעות בהכנת מבנים לשריפות פוטנציאליות. חלק מהחברות מקפידות על תקני ISO 9000, תוך הקפדה על איכות ועמידה בהנחיות מחמירות לטכנולוגיות שונות, לרבות מערכות כיבוי אש.

עמידה בתקני ISO 9000 מבטיחה שמערכות כיבוי אש עומדות בדרישות איכות ובטיחות מחמירות. זה מגביר את האפקטיביות של מערכות אלו במצבי חירום ומבטיח רמת הגנה גבוהה יותר.

מ. פינק בע"מ מוצעת כספקית אמינה לציוד ומערכות כיבוי אש. ומציעה שירותים העומדים בתקנים הנדרשים.

תפריט נגישות