צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך מונעים שריפה ברדיאטור?

 

חומרים מעכבי בעירה אלו חומרים אשר משמשים להפחתה של דליקות, ולעיכוב בעירה. חומרים אלו פועלים בצורה כימית או בצורה פיזית, על מנת להפחית את רמת הדליקות של חומר מסוים, או על מנת למזער את הדליקה שפרצה. מים אינו נחשב כחומר מעכב.

 
איך למנוע שריפה ברדיאטור - מ.פינק בע"מ
 

כל הכללים שחשוב להכיר

 
  • רק תו תקן - קודם כל, כדי למנוע מצבים של שריפה ברדיאטור באופן משמעותי, יש לבחור אך ורק תנורי רדיאטור, אשר יש עליהם תו תקן של מכון התקנים הישראלי. מעבר לכך כל תו תקן נוסף הוא מעולה - כולל תו תקן אמריקאי, אירופאי ואוסטרלי. הדבר אומר שהרדיאטור עומד בתקני הטביחות של העולם המערבי.
  • העדיפו רדיאטור חלק - קיימים שני סוגים של תנורי רדיאטור - הרדיאטור החלק ורדיאטור הצלעות. רדיאטור הצלעות היה בעבר נפוץ מאד בישראל, משום שהמבנה שלו אפשר פיזר חום נוח יותר. עם זאת, הוא נחשב למכשיר בטיחותי פחות באופן משמעותי. הסיבה לכך היא שילדים קטנים עלולים להכניס את הידיים שלהם או חלקי גוף אחרים בין הצלעות של הרדיאטור, וכך עלולה להיגרם כוויה. במקום זה, ברדיאטור חלק אין אפשרות כזו, והוא בטיחותי הרבה יותר.
  • הפעילו על מצב בינוני לכל היותר - לרוב תנורי הרדיאטור יש מד עוצמה שמאפשר לשלוט על עוצמת החום שהם מפיצים. רצוי מאד לכוון את הרדיאטור לעוצמת חום בינונית לכל היותר, ואם אפשר נמוכה - מה טוב. בעוצמת חום גבוהה, במידה ואדם נוגע ברדיאטור, הוא עלול לקבל כוויה. לעומת זאת במצב עבודה בינוני ונמוך המגע אמנם לא נעים, אך כוויות הן נדירות.
 
להפעיל את הרדיאטור על חום בינוני
 
  • לא להניח בגדים לייבוש - לא פעם קיים פיתוי משמעותי להניח בגד על הרדיאטור. אחרי הכל, מדובר על גוף חימום שחוסך בחשמל, ומאפשר ייבוש יעיל למדי. עם זאת, כדאי להתגבר על הפיתוי. כאשר מניחים בגד על הרדיאטור, גם בעוצמה נמוכה - הסכנה של שריפה ברדיאטור הופכת להיות גבוהה הרבה יותר. בגד שהתחמם יותר מידי עלול להתלקח, ומכאן לגרום לשריפה בחדר כולו.

  • בדקו את הכבל - הדבר נכון לכל מכשיר חשמלי, וכך גם לרדיאטור. יש לוודא שכבל החשמל של הרדיאטור הוא שלם, ללא קרעים, כאשר הבידוד שלו הוא מלא.

  • מה עושים בשריפה? - אם פרצה שריפה שמקורה ברדיאטור, יש להתמקד קודם כל בפינוי כל האנשים שבחדר, בדגש על ילדים. יש לכבות את החשמל בדירה, במידה ואי אפשר לנתק את הרדיאטור מהחשמל. לאחר מכן יש להשתמש באמצעים כמו שמיכה, מים ומטפים בכדי לכבות את האש, וליצור קשר עם כוחות כיבוי האש.
 

איך מכבים את האש בצורה יעילה?

 
בכדי שתמיד תהיו בטוחים שאתם יכולים לתת מענה למקרה של שריפה ברדיאטור, ניתן ליצור קשר עם חברת מ.פינק בע"מ.חברתנו עוסקת במכירה ושדרוג מערכות לכיבוי אש, ויש לנו ניסיון רב בתחום. אנו עובדים לפי התקנים המחמירים ביותר, ואנשי מקצוע שישמחו לייעץ לכם בנוגע לפתרון שמתאים לכם.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך