צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך עובד המטף

 

מטפים הם ציוד סטנדרטי לכיבוי אש שחייב להימצא בכל מבנה. האפשרות שתפרוץ אש במבנים קיימת בכל עת, ולמרות כל אמצעי ההגנה והבטיחות הננקטים, שריפות פורצות, והן עלולות לגרום לנזקים רבים לבני אדם, לציוד ולמבנים עצמם. על מנת להתכונן למקרה של שריפה, על כל מבנה להצטייד בציוד כיבוי וגילוי אש על פי הנחיות מכבי האש, וללא התקנתם לא יינתן הרשיון להפעלת העסק. מדובר בכל עסק ומבנה ציבורי. לבעלי בתים ודירות מומלץ גם להצטייד בציוד כיבוי אש כדי להיערך למקרה חירום.

 

מטף לכיבוי אש ואופן פעולתו

 
מטפים הם חלק מציוד סטנדרטי הנמצא בכל מבנה. יש מגוון שיטות להפעלת מטפים, ואלה מסווגים לפי אופי המקום ואופי החומרים הנמצאים במקום, שיידרשו כיבוי בעת חירום. מטפים צבועים בצבע אדום, והם מומחים במקומות בולטים לעין. המטף מכבה את האש על ידי חניקתה. ברוב המטפים ישנו גז חנקן, שהוא גז בעל נטייה לשקוע. בעת פיזורו על מוקד האש שוקע החנקן, ומונע את אספקת החמצן אליה ועל ידי כך חונק את המשכה.

מטפים קיימים בגדלים שונים ובמשקלים שונים, ויש אף הפועלים עם קצף או עם אבקה. בנוסף, ישנם מטפים אוטומטיים שמותקנים בחדרים, שבהם לא נמצאים אנשים רוב שעות היום, ובהם מתקנים העלולים לעלות באש. מטפים אלה מופעלים באופן אוטומטי כאשר פורצת דליקה במקום.
 

יתרונות המטף

 
למטפים כמה יתרונות משמעותיים בעת פריצת אש:

  • מטף הוא מתקן לכיבוי אש מאד פשוט להפעלה.
  • אין צורך במקום רב כדי להציב אותו בכל מקום שבו הוא נחוץ,
  • יש מטפים גדולים במיוחד, המשמשים במפעלים וכדומה, ואלה מוצבים על גלגלים המאפשרים את שינועם ממקום למקום בעת הצורך.
  • השימוש במטף גז ולא במים מאפשר את שימושו גם במקומות שבהם יש חשמל, במעבדות או במקומות עם ציוד יקר ורגיש שמים יכולים לפגוע בהם בקלות.
 

תחזוקת מטפים

 
תקנות שירותי הכבאות קובעים, לא רק איזה מטפים יש להתקין איפה, אלא גם את תדירות התחזוקה והבדיקה שלהם. החוק מחייב מבחינה זו, ויש להקפיד על כך ממש כפי שמקפידים על התקנת הציוד הנדרש בצורה הנכונה. מטרת התחזוקה היא להבטיח, כי המטף פעיל ומוכן למקרה חירום.

יש לדאוג ולוודא, כי חומר המילוי שבמטף תקין, וכי מנגנון הלחץ לא נפגם. את השירות למטפים תוכלו לקבל מהחברה, שמתקינה לכם את המטפים בעסק שלכם, ויש לקבל תעודת אחריות לבדיקת הציוד ותקינותו בכל בדיקה.

מטפים הם אמצעי הגנה מאד יעילים נגד דליקות ושריפות. רוב השריפות מתחילות בקטן ברוב המקומות, ושימוש יעיל במטף אמור לכבות את השריפה עוד לפני שהתפשטה לחלקים נוספים של המבנה. יש להעביר הדרכה בתפעול ציוד זה כדי שבשעת חירום ידעו כל עובדי העסק, כיצד לתפעל אותם ביעילות הנדרשת.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך