צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך למנוע נזקי אש

 
מניעת דליקות ושריפות היא פעולה שיש לנקוט אותה בכל מקום בו נמצאים בני אדם, בעלי חיים וצמחייה. יש מקומות שבהם מופקדות הרשויות על מניעת שריפות, אבל לבני האדם יש חלק נכבד בכך על ידי מילוי הוראות הבטיחות.

לדוגמה: ביערות יש שיטות שונות לנטיעת העצים, ובחירת סוגיהם כדי למנוע מדליקות שפורצות להתפשט, אבל אחד הגורמים העיקריים לפריצת האש הם בני אדם – על ידי הבערת מדורות ואי כיבויין המוחלט, על ידי השלכת סיגריות בוערות לקרקע, על ידי משחקי אש של ילדים וכדומה. ככל שנשמור על נהלי הבטיחות ולא נעבור עליהם, נתרום למאמץ במניעת דליקות בחיק הטבע.
 
אבל חיק הטבע הוא לא המקום היחיד שבו פורצות דליקות. גם בבתים, בעסקים שונים ובמשרדים פורצות דליקות רבות כתוצאה מרשלנות, ואי הקפדה על נוהלי הבטיחות במקום. שמירה עליהם גם במקומות אלה תצמצם את היתכנות הדליקות באחוזים רבים.

יש מקרים שדליקות פורצות ללא מגע ישיר של האדם, וכדי לצמצם את הנזקים שלהן, על כל מקום ועסק להצטייד בציוד התרעה ולכיבוי אש לפי החוק.

 

כיצד למנוע נזקי אש אחרי שפרצה

 
על מנת למזער את הנזקים שהאש עלולה לייצר במבנה שלכם, יש כמה וכמה עזרים המיועדים לאיתור הדליקה בשלביה הראשונים, ולכיבוי האש בשלביה הראשונים. הציוד הבסיסי לכך הוא

  • גלאי אש ועשן
  • מערכות ספרינקלרים
  • מטפי כיבוי אש
  • גלגלונים

גלאי אש ועשן
– אלה הם מתקנים המוצבים בתקרות המבנה, ותפקידם הוא להתריע על עשן או אש במקום המיידי שלהם. בתוך הגלאי יש חיישן עשן או טמפרטורה שמפעיל את הגלאי באמצעות צפצוף חד, והפעלת חייגן אוטומטי, ששולח הודעה לקצין הבטיחות במקום, לבעל הבית או לנציג ההנהלה, וכן למוקד כיבוי האש האזורי. גלאים אלה הם פאסיביים, והם רק מאתרים את העשן או האש.
 
מערכות ספרינקלרים – מערכות אלה הן היעילות ביותר במזעור נזקי אש. מערכות אלה מותקנות במבנים מסוגים שונים, והן כוללות מערכת צינורות ומתזים. המתזים כוללים כוסיות עם נוזל מיוחד, המתפשט בעת שהחום במקום עולה. כאשר החום מגיע לטמפרטורה גבוהה הכוסית נשברת, והיא מפעילה את המתז שמשפריץ מים לכל עבר. במקביל מפעיל המפסק את החייגן האוטומטי, ומודיע למכבי האש על פריצת השריפה במקום.

מערכת זו מוכחת כיעילה ביותר לאיתור וכיבוי שריפות, והיא מאפשרת פינוי מהיר של האנשים מהמבנה, בזמן שהיא מכבה את האש בעצמה, וקוראת לכוחות הכיבוי המקצועיים במהירות האפשרית.
 
מטפים– ציוד זה נועד לשימוש בעת פריצת שריפה מקומית, והם מועילים בכיבוי שריפות קטנות שרק פרצו. יש מטפים המיועדים לכיבוי שריפות בלוחות חשמל (כאלה המופעלים עם גז), ואחרים מיועדים לכיבוי שריפות נוזלים, מוצקים, גז או מתכות שונות.

גלגלונים – גם ציוד זה מיועד להפעלה ידנית של העובדים במקום בעת פריצת דליקה, והם פועלים בעזרת לחץ מים גבוה המגיע דרך הצינור הגמיש והארוך המחובר לברז מיוחד.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך