צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה

 

כל קונסטרוקציית פלדה צפויה לאבד מכוחה בהדרגה לאחר חשיפה לחום גבוה, בעירה, דליקה או אש. המשמעות היא צורך חיוני מאוד במערכות מיגון אופטימאליות המיוצרות על פי תווי תקן מחמירים. לצורך השוואה, קונסטרוקציית פלדה הנושאת עומס כבד יכולה לאבד ממרווח הביטחון שלה, כאשר הטמפרטורה מגיעה ל-500 או 600 מעלות. חומרי פלדה הנושאים עומסים נמוכים מיכולתם עשויים להישאר יציבים בטמפרטורות אלו, אך לקרוס בהגיעם ל-700 מעלות צלזיוס.

במילים אחרות, פלדה שעליה עומס כבד יותר - תאבד ממרווח הביטחון שלה מהר יותר.

 
החשיבות של מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה
 
הסכנה באיבוד מרווח הביטחון היא, שלד שעלול לסכן את המבנה כולו. הפיתרון הוא ציפוי בחומר מעכב אש עבור כל קונסטרוקציות הפלדה במבנה. חומר הציפוי מעכב את התחממות הפלדה באופן משמעותי, מאפשר זמן בריחה, היחלצות לפני קריסת המבנה, ומבטיח הצלחת חיים בזמן שריפה.
 

תווי תקן עבור מיגון אש

 

קיימים חומרים רבים בעזרתם ניתן לספק מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה. ההמלצה של אנשי המקצוע היא, לוודא כי החומר ממנו מיוצר אמצעי המיגון נבדק ואושר על פי התקנים הבאים:

  • ת"י 1733 חלק 1 וחלק 2
  • תקן 476 BS חלק 20 או 21
  • תקן UL 263 או ASTM E119
 

יישום המיגון על מערכות פלדה

 
ציפוי קורות במהלך מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה מתבצע בדרך כלל בשתי שיטות יישום:

א. ציפוי בצבע מעכב אש אינטומסנטי – את הצבע הזה מיישמים על הקונסטרוקציה לאחר הכנה, הכוללת הסרת לכלוך, שומנים וכדומה. יש לעקוב אחר הוראות היצרן, ולוודא נוכחות של אנשי מקצוע בתחום.

בתום ביצוע הגנת האש, ולפני צביעה בחלק עליון נדרשת בדיקה נוספת, הפעם על ידי מכון התקנים או מעבדה מורשית. הבדיקה מתייחסת אל עובי הציפוי בהתאם להוראות היצרן. לבסוף, גוון הצבע העליון יתואם מול אדריכל הפרויקט, וכך גם רמת הגימור.

ב. ציפוי צמנטי מעכב אש עד 4 שעות – לפני התזה של צבע מן הסוג הזה חשוב מאוד לנקות את הפלדה מאבק, שומנים או פלדה רופפת. יש לשמור על יחסי ערבול בעת הכנת החומר, במטרה להבטיח את צפיפותו והיצמדותו. הצבע מיושם ישירות על גבי פלדה שחורה ואין צורך במקשרים.

עם זאת, ההתזה לצורך מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה חייבת להתבצע בקצב יישום מותאם, תוך שמירה על לחץ אוויר בהתאם להנחיות היצרן. השימוש העיקרי הוא בדיזות ואקדח התזה ייעודי, ובבחירת קבלן מבצע יש לוודא מסמכי וותק, רישיון והיעדר עבר פלילי.
 
לאחר הקמת הקונסטרוקציה, יש לצבוע אותה בצבע מעכב אש לאחר ניקוי יסודי
 
נציגי חברת מ. פינק בע"מ ישמחו לעמוד לרשותכם לצורך תיאום מיגון אש לקונסטרוקציות פלדה. החברה מחזיקה בניסיון של עשרות שנים ומתמחה בציוד ומערכות כיבוי אש וגילויה. מערכות החברה מבטיחות הגנה מירבית, אחריות ותו תקן, המותקנות בליווי שירותי ייעוץ והכוונה כבר מרגע הקמת המבנה או הקונסטרוקציה.


התקשרו: 073-7841616
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך