צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטפים אוטומטיים

 
מה קורה במקומות שאינם מאוישים 24/7, או במקומות בהם אין תנועה ערה של אנשים, כמו במחסן, חדרי גנרטורים, חדרי מחשב קטנים ועוד? דליקה אשר פורצת במקומות כאלו לעיתים אינה מאותרת בזמן, והיא עשויה לגרום לנזק רב ולסכנה ממשית עוד לפני שמישהו בכלל שם לב למתרחש.
 

מטפים אוטומטיים למצבי חירום

 
מטפים אוטומטיים הם מעין בקבוקים בגדלים שונים אליהם מחוברת פיה, והם מלאים בנוזל, באבקה או בקצף. תפקידם של מטפים אלו הוא לזהות דליקה, עוד בשלביה הראשונים, ולפעול בצורה אוטומטית לכיבויה, ללא מגע יד.

המודעות ההולכת וגוברת בשנים האחרונות לסיכוני אש ולנזקים, אשר עשויים לקרות בעקבות דליקות, יחד עם השימוש ההולך ומתרחב בציוד אלקטרוני חשמלי, הביאו לפיתוח של מטפים אוטומטיים אשר ניתנים להתקנה עצמית במקומות אסטרטגיים שונים. מטפים אלו מתוכנתים לפעול ברגע בו הם מזהים שריפה, ויכולים להתגבר עליה כשהיא עוד בשלבים הראשונים שלה. בין היתרונות של מטפים אלו נוכל למצוא:

  • המטפים, בעקבות פעולתם האוטומטית מסוגלים למנוע נזק ישיר ועקיף כתוצאה מהדליקה, או למזער את הנזק שנוצר עד כמה שניתן.
  • מערכות אוטומטיות אלו קלות לתפעול ולשימוש, וניתן להתקין אותם כמעט בכל מקום לאחר הדרכה קצרה בלבד.
 
מטפים אוטומטיים מתאימים לכיבוי של סוגי דליקות כמו: מוצקים, מתקני חשמל, ציוד חשמלי, נוזלים וגזים. מערכות אלו אינן מתאימות לכיבוי של שריפות כתוצאה מחומרים פירוטכניים אשר מכילים כמות גדולה של חמצן לצורך בעירה, או לדליקות במתכות קלות או כבדות.
 

היכן מוצבים מטפים אלו?

 
מטפים אוטומטיים מתוכננים להציף חללים סגורים אשר אינם מאוישים, ולרוב יש להציב אותם במקומות כמו: חדרי חשמל, ארונות עץ, חדרי מחשבים קטנים, בתי משאבות, מחסנים קטני לחומרים דליקים, מנדפים, מערכות שיבוב, גנרטורים ועוד.

את המטפים הללו מציבים כך שהם פונים לעבר אלמנטים בעלי סבירות גבוהה להתלקחות כמו: ארונות חשמל, לוחות חשמל, זוודי מחשבים ועוד. את סוג המטף שיוצב יש לבחור על פי גודל החלל והאלמנטים השונים אשר עשויים להתלקח.
 

מערכות אוטומטיות מונעות נזק

 
מערכות אוטומטיות אלו ניתנות לשימוש ללא כל הגבלה מיוחדת. חשוב מאוד להקפיד ולהתקין מערכות אלו בחללים לא מאוישים בעלי סכנת התלקחות על מנת למנוע נזק ועוגמת נפש רבה.

חברת מ. פינק בע"מ עוסקת בשיווק והתקנה של מערכות וציוד כיבוי אש כבר מעל ל- 70 שנה. צוות החברה מספק ציוד תקני ואיכותי לגילוי וכיבוי אש, והם ישמחו גם לעמוד לרשותכם גם בכל מה שנוגע למערכות כיבוי אש אוטומטיות.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך