צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הידרנטים - תכונות ועיקרון פעולה

 
הידרנט הוא מקור מים המאפשר לכל רכב כיבוי אש להתחבר למערכת המים המקומית, בעיקר לצורך כיבוי שריפות או דליקות. הכבאית בדרך כלל מתחברת אל מקור המים באמצעות מתאם מיוחד, כאשר לאחר מכן היא יכולה להפיק זרם מים בעוצמה גבוהה.

ברזי כיבוי אש, או ברזי שריפה, שמכונים גם הידרנטים, נמצאים בכל רחבי הערים ובחלק מהבניינים והמקומות הסגורים. בברזי כיבוי אלה אפשר להשתמש על מנת לכבות שריפות וכדי לייצר הספק גבוה של מים בעוצמת זרם משמעותית. במקרי אסון וחירום, הדגש הוא על חיבור זרנוקי מים אל תוך ברזי הכיבוי הללו. בנוסף, ברזי הכיבוי מיועדים לשימוש בחירום על ידי איגוד ערים לכבאות או גופי כיבוי והצלה פרטיים.
יש מקומות רבים בהם חובה להתקין את הברז על פי הוראות מערך הכבאות וההצלה.
 
הידרנט
 

עיקרון פעולה ואביזרים משלימים של להידרנטים

 
עיקרון הפעולה של ברז הכיבוי פשוט למדי. ישנה ספיקת מים ממערכת ותשתית מוניציפאלית, המאפשרת הזרמת כמויות גדולות בלחץ אדיר. הברז מבטיח שליטה בכמויות המים, וגם בעוצמה ויכול במקרים רבים להציל חיים. בנוסף, יש מספר אביזרים נלווים או מקבילים בעזרתם ניתן לנצל את הפוטנציאל של הידרנטים לצורך כיבוי שריפות:

  • ברז כיבוי אש מאוגן
  • ברז כיבוי אש בודד מאוגן עם זקיף ומתקן שבירה
  • ברז כיבוי אש מוברג
  • ברז הסנקה כפול מאוגן
  • גלגל לברז כיבוי אש

חשוב להבחין בין ברזים אלו המיועדים לכבאית ולא יכולים להתחבר אל מערכות אחרות, לבין מטפים לכיבוי אש, זרנוקים או מפצלי זרנוקים או גלגלונים וארונות כיבוי.
 

שימוש בהידרנט/ברז כיבוי אש על פי תקנת שירותי הכבאות

 
הוראות כיבוי אש כלולות בתקנת שירותי הכבאות. במקרה שבו יש צורך בהתקנת הידרנט חיצוני, יש לוודא שקוטר הזקף הוא 2 צול לפחות. עליו לבלוט מעל פני הקרקע, על גבי יציקת בטון מרובעת בגודל 40X40X40 ס"מ המגנה על הזווית בין הזקף לבין הקטע האופקי. מומלץ לבדוק אם חומר ומידות הארגז תואמים את המפרט הטכני ואת כתב הכמויות. בגמר ביצוע עבודות אינסטלציה במתקנים, מוסדות ציבור, ארגונים או שטחים פתוחים, יש להזמין נציג מרשות הכבאות המקומית, ולקבל את אישורו לתקינות מתקן הכיבוי.

במידה ומעוניינים להתקין ברזי כיבוי באולם שמחות או בגן אירועים לדוגמא, ההנחיות קובעות בגם בדיקה של ספיקת המים. כל עוד מותקנת במבנה מערכת ספרינקלרים אזי מספיקה תעודת מעבדה מאושרת, כאשר החישובים ההידראוליים המופיעים בה צריכים לכלול ספיקת מים להידרנטים פנימיים וחיצוניים וזאת לפי ת"י 1596.

 
 
מערך ציוד כיבוי אש משתנה על פי התנאים בשטח ובמקום. ברוב המקרים, ברז כיבוי אש בקוטר של 3 צול יהיה עילי זקוף רטוב חיצוני, המצויד בגלגל סגירה או בידית, המחוברים אל כוש הברז. זהו ברז כיבוי המתאים לדרישות ת"י 338, ובמצמד מהיר מחובר לזרנוק. הוא מיועד לשימוש שירותי הכבאות בלבד, כאשר בכל מקרה גובה פתח החיבור לזרנוק יהיה 80 ס"מ מעל פני הקרקע ותהיה גישה לרכב.
 

היכן רוכשים ברזי כיבוי?

 
בחברת מ. פינק מספקים ציוד ומערכות גילוי וכיבוי אש כבר משנת 1938. החברה מתמחה בכל סוגי ברזי הכיבוי, ומעמידה לרשות הלקוחות את האביזרים הטובים ביותר.

מחפש הידרנט/ברז כיבוי אש? צור קשר ונשמח לעמוד לשרותך :)
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך