צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מערכות לאיתור דליפות גז

 
מערכות לגילוי דליפות גז הן מערכות אשר תפקידן לאתר, ולהתריע בפני דליפה של גז. קיימות שיטות רבות וטובות לניתור של גז, כאשר גילוי של דליפות קטנות יעשה בצורה שונה מגילוי והערכה של ריכוזי גז נפיץ בסביבת העבודה, וכאשר כל מערכת מיועדת לגילוי של סוגי גזים אחרים. גילוי של דליפות גז הוא צורך בטיחותי חשוב, כאשר כל השיטות המדעיות המודרניות ביותר התגייסו למען מטרה זו. אספנו עבורכם כמה מהשיטות המתקדמות ביותר בשוק.
 

סנסור קטליטי וסנסור אלקטרו כימי

 
שתיים מבין המערכות לגילוי דליפות גז הנפוצות ביותר הן סנסור קטליטי וסנסור אלקטרו כימי:

  • סנסור קטליטי: זה הוא סנסור פופולארי ביותר לגילוי של גזים נפיצים, הוא אמין, פשוט לתפעול, וגם אינו יקר. אל הסנסור מחובר חוט להט אשר מצופה בזכוכית או בחומר קרמי, ומעל ציפוי של חומר קטליטי. תהליכים של זרם חשמלי בסנסור מביאים לחימום של החוט לטמפרטורה, אשר מאפשרת תהליך בעירה של הגז אותו אנו מעוניינים לנתר.

    בעת תהליך הבעירה משתחרר חום אשר מעלה את הטמפרטורה הסביבתית באופן פרופורציונאלי לריכוז של הגז בתא הסנסור. עליית הטמפרטורה מביאה להתנגדות הולכת וגוברת של החוט, והתנגדות זו נותנת נתונים על ריכוז הגז. סנסור זה הוא קטן בגודלו, עמיד מבחינה מכאנית, ובעל תוחלת חיים של כ- 4 שנים. סנסור זה עשוי להיפגע במגע ממושך עם גז נפיץ, או עם סיליקון, ולכן יש לנקוט באמצעי הגנה מיוחדים.
 
  • סנסור אלקטרו כימי: זה הוא סנסור אשר משמש לגילוי של גזים רעילים וחמצן. סנסור זה מורכב מתא אשר מלא בג'ל או באלקטרוליט, כאשר קצוותיו הם אנודה וקטודה. הגז אותו אנו מעוניינים לדגום עובר אל תוך הסנסור דרך קרום חצי חדיר, ועובר חמצון או חיזור בהתאם לסוג הגז. אם הגז הוא מסוג הגזים אשר עוברים חמצון, כמו תחמוצת מימנית, או פחמן חד חמצני, הוא יעבור חמצון. גזים כמו חמצן וכלור יעברו תהליך של חיזור.

    כתוצאה מן התהליך היונים החיוביים אשר נוצרו בגז זורמים לכיוון של הקטודה, ואילו האלקטרונים החופשיים אשר נוצרו בתהליך זורמים לכיוון האנודה. באופן זה נוצר זרם במעגל החשמלי, אשר פרופורציונאלי לריכוז של הגז. סנסור זה יכול להיות ספציפי לגז מסוים, הוא קל לשימוש, מדויק מאוד אמין ולא יקר.
 

סנסור אינפרא אדום

 
בין המערכות לגילוי גז השונות מערכת בולטת היא מערכת הסנסור אינפרא אדום. זה הוא סנסור אשר עושה שימוש בבליעה של קרינה אלקטרו מגנטית, והוא משמש לגילוי של גזים, אשר ספקטרום הקרינה שלהם מצוי בתחום האינפרא אדום, בתחום הנראה או בתחום האינפרא סגול, והוא כלי מצוין לגילוי של גזים כמו: מתאנול, ציאניד, כלור, נפתלין וגזי קירור שונים.

 

חשיבותן של מערכות לגילוי דליפות גז

 
מערכות אלו מסייעות לאתר דליפות של גזים, אשר עשויים להיות מסוכנים ביותר לשאיפה, והופכות את סביבת העבודה לבטוחה ונטולת אסונות. חשוב להתקין מערכות אלו בכל סביבה אשר ישנה סכנה לנוכחות של גזים המזיקים לבריאות.


הצוות של מ. פינק בע"מ הוא בעל ניסיון של שנים בתחום הכיבוי. הצוות יסייע לכם לבחור במערכת הגילוי המתאימה ביותר לסביבת העבודה שלכם, וינחה אתכם כיצד לעשות שימוש באופן עצמאי במכשור.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך