צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ספרינקלרים/מתזים - איך הם עובדים

 

מהם ספרינקלים/מתזים?

 
 
ספרינקלרים, או מערכות מתזים, הם השילוב שבין מערכת לגילוי ואיתור שריפות וכיבויין. מערכת זו היא מתקן המורכב מצינורות, שבהם יש מים בלחץ גבוה, המגובים במשאבה לשמירת לחץ המים גם בעת השימוש במערכת.

בקצה של כל צינור מותקן ספרינקלר/מתז, שתפקידו לחוש בשריפה (בעליית החום במקום בו הוא נמצא), להפעיל את עצמו ברגע הגילוי ולדווח על השריפה לגורמים הנחוצים. הספרינקל/מתז מתיז את המים לכל עבר, ועל ידי כך עוזר בכיבוי השריפה במקום.

לייעוץ, אספקה והתקנת ספרינקלים התקשרו עוד היום!
 
או מלאו את הטופס
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספרינקלרים / מתזים
 

כך עובדים המתזים / ספרינקלרים

 
באופן עקרוני, בכל ראש של מתז מצוייה כוסית קטנה עם נוזל מיוחד, המתפשט כאשר החום במקום עולה. כאשר החום עולה מעל לטמפרטורה שנקבעה כטמפרטורת סף, מתפשט הנוזל עד לשבירת הכוסית. שבירת הכוסית מפעילה את המפסק של המתז, וזה מתחיל להתיז את המים.
התקנת ספרינקלרים מאפשרת גילוי האש עוד בשעת התחלתה, ומספקת מענה מיידי לכיבוי הדליקה. בנוסף, הפעלת המתזים מפעילה גם מערכת אזעקה המאפשרת את פינוי האנשים מהמבנה בעת תחילת הדליקה וכן חייגן אוטומטי, ששולח הודעה למערך כיבוי האש המקומי, לקצין הבטיחות של המקום, ואף לבעל הבית.

בצורה זו משמשת המערכת גם כמאתרת האש, גם כאמצעי לכיבוי וגם כאמצעי חירום להזעקת כוחות הכיבוי של מכבי האש.

חשוב לציין, כי כל מתז פועל באופן נפרד. כלומר, בעת הפעלת מתז אחד במקום מסויים לא יופעלו יתר המתזים במבנה באופן אוטומטי, אלא אם האש או החום הגיע גם אליהם, והכוסית שלהם נשברת כתוצאה מכך. הדבר שומר על הפעלה נקודתית של המערכת, ולא על הפעלה כוללת, העלולה להרוס חלקים שונים בבניין ללא צורך.
 
 
מערכת כיבוי אש עם ספרינקלרים
 

כיצד מתקינים את מערכת המתזים/ספרינקלרים?

 
התקנת המערכת נעשית על פי הנחיות שירותי הכיבוי, וזה כולל את גודל המערכת, את פיזור המערכת במבנה, ואת רגישות המערכת לחום. את רוב הצינורות של המערכת מתקינים במקום מוסתר מהעין, כדי לא לפגום באסתטיקה של המקום, כאשר קצות הצינורות והמתזים בולטים לתוך חלל המבנה עצמו.

המערכת מחוברת למשאבה, השומרת על לחץ המים בצינורות כל עוד אין שריפה, והיא מופעלת באופן אוטומטי, כאשר המתזים מתחילים לפעול, ויש צורך להמשיך ולייצר את לחץ המים הנדרש לכיבוי יעיל.

 

מהם היתרונות של מערכות הספרינקלרים?

 
  • מערכות מתזים אוטומטיות מאפשרות את גילוי האש, כיבוי האש וקריאה לכוחות הכיבוי המקצועיים בו זמנית.
  • הדבר מאפשר לאנשים במבנה לפנות את עצמם ללא צורך בהפעלת ציוד כיבוי, שאותו קשה להפעיל בתנאי לחץ, שבהם כל אחד חושב בעיקר על עצמו ועל חייו.
  • מבדיקות שנערכו, נמצא כי במקומות שבהם מותקנים ספרינקלרים ההיתכנות לפגיעות בנפש יורדות בכ 50 עד 60 אחוז לעומת מקומות שבהם הם לא מותקנים.
  • השימוש בספרינקלרים אינו הרסני יותר משימוש בכל אמצעי כיבוי אחר, והוא מאד יעיל לעומת כל אמצעי הכיבוי האחרים.
 

בעלי עסקים מחוייבים במתזים!

 
על פי החוק בישראל, כל עסק חייב בהתקנת ציוד למיגון בפני אש. כל עוד לא מותקנים בו המתקנים המתאימים שמטרתם לאפשר לנמצאים במקום להשתלט על האש ולנסות למנוע נזקים בלתי הפיכים – בעליו לא יכולים לקבל רישיון לפתיחת עסק.

אם אתם עומדים בפני פתיחת עסק חדש וזקוקים לציוד מיגון בפני שריפות – צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם לבחור בציוד המתקדם והאיכותי ביותר, בהתאמה מדויקת לצורכי העסק שלכם.

אם אתם מנהלים עסק פעיל ובו מותקנים ספרינקלרים וציוד נוסף לגילוי אש ולכיבוייה –נשמח לספק לכם שירותי תחזוקה על ידי טכנאים מוסמכים ומנוסים, אשר יבטיחו שהציוד יהיה תקין ואם יגיע רגע האמת – יעבוד כשורה.
 

איך פועלים ספרינקלרים

 
מ. פינק משווקת מערכות ספרינקלרים מתקדמות ומציעה שירותי תיקון ושירותי תחזוקה שוטפים – להבטחת פעילותם התקינה. בנוסף משווקת החברה ציוד משלים לכיבוי אש, שמיוצר על ידי החברות המובילות ועומד בכל התקנים הדרושים.

נציגי החברה עומדים לשירותכם וישמחו לספק לכם ליווי צמוד החל משלב תכנון רכישת הציוד ועד למתן שירותי תחזוקה שוטפים.ספרינקלרים הם אחד מאמצעי המיגון הטובים ביותר מפני התפרצות שריפה - להצלת חיים ורכוש בזמן חירום!
 
 
 
 
 
אולי יעניין אותך גם
 
 
 
מטף אבקה
 
6 דקות קריאה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך